Vchodové dveře

Vyrábíme vchodové dveře dle předloženého nákresu, nebo fotografie zákazníka. Pokud nemáte vlastní představu, jak by měli dveře vypadat, pomůžeme Vám návrh nakreslit.

Vyrábíme vchodové dveře klasické, do oblouku, dvoukřídlé, anebo třídílné dveře atypických rozměrů.

Dřevěné vchodové dveře vyrábíme ze smrku, borovice, nebo z dubu. Dveře z měkkého dřeva (smrk, borovice) se používá v místech, kde dveře nebudou vystavovány přílišným povětrnostním vlivům. Na velmi namáhaná místa, je lepší dát tvrdší dřevinu. Dveře je možné vyrobit i z jiné dřeviny.

Prohlédněte si naše reference Vchodových dveří.

Konstrukce vchodových dveří

Konstrukce vchodových dveří se skládá z třívrstvého dveřního rámu o síle 58 mm, 68 mm nebo 78 mm. Masivní dveřní rám, se v mnoha případech nemění, pokud nebudou dveře do oblouku. Dveřní rám, je čepovaný a rozklínován, tradiční metodou. V dveřním rámu je možné členění (příčky), uspořádat v podstatě jakkoliv.

Vchodové dveře osazujeme do masivního rámu nebo obložkové zárubně. Dveře visí na kvalitních ložiskových pantech, které lze seřídit do třech směrů, aniž by, jste museli dveře vysadit. Tyto panty mají vysokou nosnost!

Dveře vyrábíme i do kovového futra

Dveře je možné osadit i do kovového futra, pokud je obtížné vybourání, ale je potřeba počítat s tím, že se průchod zmenší cca o 30 mm, neboť na futro lepíme lišty s těsněním, které nalepíme natěsno k dveřím, aby dokonale přilehli. Kovové zárubně bývají často špatně zazděné a dveře kvůli tomu nesedí. Ke dveřím dodáváme buď dřevěný práh nebo hliníkový s těsněním. Nejlepší varianta je zárubeň obložit, udělat masivní obložku. Jelikož kovové futro promrzá, tak se to tím aspoň trochu eliminuje a je to i hezčí.

Výplň vchodových dveří

Výplň dveří může tvořit izolační dvojsklo s koeficientem 1.0 W/m2K s tepelným rámečkem a plněným plynem. Skla jsou zevnitř pokovená, aby odráželi zimu a teplo z venku. Ornament skla si můžete vybrat ve vzorníku skel. Pokud vchodové dveře budou částečně prosklené, tak používáme polyuretanové desky s dekorem dřeva, z kterého jsou dveře vyrobeny. Polyuretanová výplň je velice izolační materiál. Znáte ze sekvenčních garážových vrat.

Kování vchodových dveří

Kování na dveře používáme bezpečnostní s třídou 3, nebo s bezpečnostní třídou 5. Záleží na finančních možnostech zákazníka. Tyto kliky se řádově liší v ceně o 2000 Kč. Další bezpečnostní prvek, který lze přidat na vchodové dveře je, že se budou více bodově zamykat. Vchodové dveře také můžete otevírat dálkově „bzučákem“ nebo otiskem prstu.

Povrchová úprava vchodových dveří

Na vchodové dveře nejčastěji nanášíme silnovrstvou lazuru „Adler“ ve třech krocích. Impregnace, mezivrstva a vrchní vrstva. Tato lazura je v dnešní době nejlepší a dávají záruku 10 let bez údržby. Lze vybírat z mnoha odstínů barev.

Vchodové dveře v „obyčejném provedení“

Pokud potřebujete vchodové dveře v „obyčejném provedení“, např. do zahradního domku, chaty apod., můžeme Vám vyrobit dveře ne z lepeného materiálu, bez bezpečnostního kování, ale zato s izolačním dvojsklem. Vchodové dveře můžou být také palubkové, více si přečtete v sekci palubkové dveře. Zadejte u nás na stránkách poptávku s požadavky a rádi Vám vypracujeme cenovou nabídku.

vchodove-dvere
 

Máte zájem o tento produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.