Interiérové dveře

Interiérové dveře vyrábíme z masivního čepovaného rámu o síle 44 mm. Členění příček v rámu dveří je různé a nic není nemožné. Dveře Vám poskládáme dle představ včetně oblouků a různých rádiusů.

Jaké typy interiérových dveří Vám vyrobíme

  • klasické
  • klasické dvoukřídlé dveře
  • posuvné po stěně nebo do JAP pouzdra
  • dveře celoskleněné v dřevěné obložkové zárubni
  • částečně skleněné dveře v dřevěné obložkové zárubni

Standardně dveře vyrábíme ze smrku, borovice, dubu, buku nebo modřínu. Můžeme na přání dveře vyrobit i z jiného materiálu.

Masivní dřevo má výhodu, že se snadno udržuje, opraví a má přirozenou kresbu. Dveře stačí utřít vlhkým hadříkem, nedoporučuje se používat prostředky na nábytek, neboť jsou to chemické látky, které laku nebo vosku nedělají dobře, i-když píší, že ano. Nejlepší je prostředek na nádobí.

Interiérové dveře dodáváme s obložkovou nebo rámovou zárubní, ale lze dodat i do klasického kovového futra. V dřevěné obložce je těsnění pro bezhlučné zavírání dveří. Dveře visí na kvalitních ložiskových pantech, které lze seřídit do třech směrů, aniž byste museli dveře vysadit.

Prohlédněte si naše reference Interiérových dveří.

Výplň interiérových dveří

Výplň dveří může tvořit sklo v různých ornamentech, nebo dřevěná výplň, která může být hladká nebo profilovaná. Lišty na dveřích se dělají podobně jako výplně, hladšího stylu nebo profilované. Záleží, v jakém duchu si zařizujete dům, zda má být modernějšího rázu, nebo staršího. Pod velké plochy skleněné výplně se pod lišty dává měkká páska, kvůli které sklo jen tak lehce nepraskne. Dále je možné na sklo nalepit dřevěný rámeček, např. na rozdělení skla na „více tabulek“. Do celoskleněných dveří, nebo opravdu velké tabule skla se používá kalené (tvrzené) sklo, které je 10x odolnější než běžné sklo.

Povrchová úprava dveří

Je nepřeberné množství odstínů, pomůžeme Vám vybrat ze vzorníku barev. Povrchovou úpravu na interiérové dveře používáme vysoce kvalitní polyuretanové laky, ale také můžeme použít olej nebo vosk. Lak si můžete vybrat matný, polo matný nebo lesk. Nejpoužívanější lak na dveře je matný. Lak se nanáší stříkací pistolí, tím docílíme kvalitního a odolného povrchu.

Vrchní kování si u nás můžete vybrat z katalogu, kde Vám doporučíme kvalitní kliku, nebo můžete navštívit prodejnu osobně. Je lepší si kliku vzít do ruky. Pracujeme s klikami značky Cobra.

Obložkové zárubně

Obložkové zárubně nevyrábíme z papíru a imitací dřeva, ale z masivu o tloušťce 25 mm.

Obložkové zárubně se moří do stejného odstínu jako dveře, aby to k sobě ladilo, ale samozřejmě lze je namořit i jiným mořidlem, aby to naopak kontrastovalo.

Hrany jsou opracované buď „radiusem R5“ nebo na 45 stupňů strženou hranou. Vrchní část obložek (spoj) provádíme buď natupo, nebo klasicky na pokos.

Zárubně mají těsnění v barvě dveří a jsou osazeny ložiskovými panty, které lze seřídit do třech směrů, aniž by, jste museli dveře vysadit.

Technické informace k připravenosti otvoru pro obložkovou zárubeň

Obložkové zárubně a dveře její součástí, se montují na dokončené zdivo, včetně výmalby pokoje, nebo obkladu v koupelně. Důležité je, aby štuk a dlažba byla dotažená až na kraj otvoru. A obklad v koupelně, byl výš než zárubeň, to je min. 2070 mm.

Podlahy v místnosti musí být také dokončeny, kde je přechod dvou různých podlah, je nutné přemýšlet, kam se dveře budou otevírat. Podlahář vytvoří spoj podlah pod dveřmi, kde se dá přechodová lišta, která při zavřených dveřích nebude vidět.

Sucho na stavbě! Je nutné, aby v domě bylo sucho, hlavně to platí v novostavbě, neboť by dřevo natáhlo vodu. Dveře by mohly začít pracovat a následně se zkroutit.

Rozměr dveří v cm Stavební prostor v cm
60 x 197 69 x 201
70 x 197 79 x 201
80 x 197 89 x 201
90 x 197 99 x 201
125 x 197 135 x 201
145 x 197 155 x 201
služba interierové dveře
 

Máte zájem o tento produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.