Palubkové dveře a vrata

Palubkové dveře-vrata, nebo palubková vrata vyrábíme obdobným způsobem, jako vchodové dveře. Rámová konstrukce je stejná, přičemž výplň tvoří palubky.

Palubkové dveře-vrata vyrábíme ze smrku, modřínu, nebo z dubu. Dveře z měkkého dřeva, jako je smrk se používá v místech, kde dveře nebudou vystavovány přílišným povětrnostním vlivům. Na velmi namáhaná místa, je lepší dát tvrdší dřevinu. Dveře lze vyrobit i z jiné dřeviny.

Prohlédněte si naše reference Palubkových dveří a vrat.

Konstrukce palubkových dveří a vrat

Rámová konstrukce dveří/vrat je čepovaná a rozklínovaná tradičním způsobem. Výplň tvoří nejčastěji palubky o síle 19 mm. Takto silné palubky, vydrží na dveřích hodně dlouho, nepodléhají tolik povětrnostním vlivům. Palubky se buď dávají pouze na venkovní stranu, to když dveře nemají být zatepleny, pokud mají být dveře zatepleny, tak jsou palubky z obou stran a mezi nimi je 30 mm polystyrénu. Pokud by dveře nebo vrata měli být zatepleny ještě lépe, tak by se místo polystyrénu dala polyuretanová deska. Samozřejmě můžou být palubky z obou stran i bez zateplení, to záleží na požadavcích zákazníka. Když jsou palubky na dveřích pouze z jedné strany, tak je rám dveří opracován tak, aby byl pohledový.

Palubkové dveře-vrata osazujeme do masivního rámu nebo obložkové zárubně. Dveře visí na kvalitních ložiskových pantech, které lze seřídit do třech směrů, aniž by jste museli dveře vysadit. Tyto panty mají vysokou nosnost!

Palubkové dveře-vrata vyrábíme i do kovového futra

Pokud je obtížné vybourání, je možné osadit dveře i do kovových futer, ale je potřeba počítat s tím, že se průchod zmenší cca o 30 mm, neboť na futro lepíme lišty s těsněním, které nalepíme natěsno k dveřím, aby dokonale přilehli. Kovové zárubně bývají často špatně zazděné a dveře kvůli tomu nesedí. Ke dveřím dodáváme buď dřevěný práh s těsněním, nebo hliníkový s těsněním. Nejlepší varianta je zárubeň obložit, udělat masivní obložku. Jelikož kovové futro promrzá, tak se to tím aspoň trochu eliminuje a je to i hezčí.

Výplň palubkových dveří-vrat

Výplň dveří-vrat může tvořit izolační dvojsklo s koeficientem 1.0 W/m2K s tepelným rámečkem a plněným plynem. Skla jsou zevnitř pokovená, aby odráželi zimu a teplo z venku. Ornament skla si můžete vybrat ve vzorníku skel. Dveře-vrata můžou mít i jednoduché sklo, pokud není nutné izolovat.

Kování palubkových dveří-vrat

Kování na dveře-vrata používáme obyčejné nebo bezpečnostní s třídou 3, nebo s bezpečnostní třídou 5. Záleží na finančních možnostech zákazníka. Tyto kliky se řádově liší v ceně o 2000 Kč. Další bezpečnostní prvek, který lze přidat na dveře-vrata je, že se budou více bodově zamykat. Pokud styl vrat je spíše dobový, tak kování vyrábí: https://www.kovarstvi-hnat.cz/

Povrchová úprava palubkových dveří-vrat

Povrchová úprava na palubkové dveře a vrata, se používá tenkovrstvá lazura Adler, na tento druh výrobku je to nejvhodnější. Barva se nanáší ve třech krocích, 1x impregnace, 2x vrchní vrstva. Odstín si můžete vybrat ze vzorníku barev.

palubkove-dvere-vrata
 

Máte zájem o tento produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.