Selská vrata s brankou v křídle – Modrá

Zpět na Brány a vrata
 

Tato selská vrata s brankou v křídle jsou vyrobena z modřínových hranolů. Rám tvoří hranoly, které jsou čepované tradičním způsobem našich předků. My ještě přidáváme polyuretanové lepidlo do dlabu i na čep, aby se to uzavřelo a nesáklo to vodu. Konce trámů jsou zajištěny železnými „obručemi“, čímž jsou chráněny proti vodě a zároveň drží konce svázané. Taková vrata vydrží i sto let za předpokladu, že bude prováděna běžná údržba.

Spodní část vrat je plná z prken, která jsou pře-lištovaná. Branka je udělaná stejným způsobem jako druhá část vrat, aby to hezky navazovalo. Branka se dá zajistit kovaným háčkem. Ve spodní části se dále nachází kované č.p. a vhoz na dopisy s jmenovkou. Vrchní část je vyplněna svislými plaňkami, na kterých je špice. Ale můžou být rovně zakončené, nebo s „lipovým listem“.

Kování je kované a systém je též tradiční. Spodní pant je na zemi, tudíž nenese váhu vrat. Křídla se otáčí na trnu a jsou zajištěna petlicí s visacím zámkem. Vrchní pant vychází z „obruče“ která je z vrchu plná, aby neteklo do trámu a zároveň drží pant. Branka je doplněna kovanou klikou a cylindrickou vložkou. Kování vyrobilo https://www.kovarstvi-hnat.cz/

Povrchová úprava je tenkovrstvá lazura značky Adler, se zárukou 5 let bez údržby, avšak doporučujeme po 2 letech obnovit. Tento odstín je míchán ze dvou barev, ale blíží se RAL 5015-5017.

Líbí se vám tato reference?
Chcete něco podobného?

Poptejte nás


Máte zájem o podobný produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.