Selská vrata s brankou – Šmerák

Zpět na Brány a vrata
 

Selská vrata s brankou a velkými „paprsky“. Vrata jsou vyrobena ze smrkových lepených hranolů. Rám tvoří hranoly, které jsou čepované tradičním způsobem našich předků. My ještě přidáváme polyuretanové lepidlo do dlabu i na čep, aby se to uzavřelo a nesáklo to vodu. Konce trámů jsou zajištěny železnými „obručemi“, čímž jsou chráněny proti vodě a zároveň drží konce svázané. Taková vrata vydrží i sto let za předpokladu, že bude prováděna běžná údržba.

Ve spodní části vrat je branka, která je na středu vrat a otvírá se dovnitř. Branka je zdobena malým „sluníčkem“ s otočnou kovanou koulí. Koule se otáčí, aby šlo branku zamknout bez klíče, když majitelé jdou třeba jen na nákup. Branka má kovanou kliku s cylindrickou vložkou. Světlost branky je 100cm, aby se dalo zajet s motorkou.

Ve vrchní části vrat je část „sluníčka s paprsky“, které jsou překládány přes sebe, což tvoří hezký detail. Celá přední strana je zdobena kovanými hřebíky, které kopírují oblouk vrat.

Kování je kované a systém je též tradiční. Spodní pant je na zemi, tudíž nenese váhu vrat. Křídla se otáčí na trnu a jsou zajištěna petlicí s visacím zámkem. Vrchní pant je u těchto vrat zasunut do obruče. Branka má přidělané panty do svlaků a jejich konce jsou roztepané. Na vnitřní straně branky je vidět posuvný systém, který zamyká branku.

Povrchová úprava je tenkovrstvá lazura značky Adler, se zárukou 5 let bez údržby. Odstín Ořech. Kování je natřeno kovářkou barvou.

Kování vyrobilo: https://www.kovarstvi-hnat.cz

 

Líbí se vám tato reference?
Chcete něco podobného?

Poptejte nás


Máte zájem o podobný produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.