Selská vrata s brankou – Kožíšek

Zpět na Brány a vrata
 

Tato selská vjezdová vrata s brankou, jsou vyrobena z povětrnostně odolného modřínu. Rám tvoří hranoly, které jsou čepované tradičním způsobem našich předků. Konce trámů jsou zajištěny železnými „obručemi“, čímž jsou chráněny proti vodě a zároveň drží svázané konce. Taková vrata vydrží i sto let za předpokladu, že bude prováděna běžná údržba.

Spodní část vrat je plná ze širokých prken, ty jsou přelištovány ozdobnou lištou, prkna chrání okapnice. Voda z vrchní části vrat neteče do čelního dřeva spodních prken. Pod okapnicí je vyřezávané ozdobné prkno, tzn. „vlaštovky“. Ve vrchní části jsou svislé plaňky, které jsou řezané rovnoběžně s rámovou konstrukcí.

Kování je kované a systém je též tradiční. Spodní pant je na zemi, tudíž nenese váhu vrat. Křídla se otáčí na trnu a jsou zajištěna petlicí s visacím zámkem. Vrchní pant drží pouze páku. Branka je doplněna kovanou klikou a cylindrickou vložkou. Na vrata dáváme nerezový štítek s logem, jako podpis. Zákazník si tam přál přidat ještě i datum montáže.

Povrchová úprava je tenkovrstvá lazura značky Adler, se zárukou 5 let bez údržby. Odstín Palisander.

Veškeré kování pro nás vyrábí: https://www.kovarstvi-hnat.cz/

Doplňkové informace
Typ: Selská vrata
Materiál: modřín
Místo: Běleč n. Orlicí

Líbí se vám tato reference?
Chcete něco podobného?

Poptejte nás


Máte zájem o podobný produkt? Napište nám nezávaznou poptávku

marek-vyletal

Marek Vyleťal

Zavolejte nám, nebo pošlete poptávku on-line.

731 488 122

 

    Pole označená * jsou povinná.